Разбийте яйцата и захарта до побеляване и сложете ванилията. Постепенно добавете олиото, след него водата и постепенно сипете брашното, смесено с бакпулвера.
Отделете част от сместа в купичка и я разбъркайте с какаото.
Намажете форма за кекс с олио и поръсете с брашно. Излейте половината от бялата смес, върху нея изсипете оцветената и отгоре останалата част от бялата. Ако искате може добавите нарязани орехи или други ядки преди изпичане.
Печете кекса на 170 градуса до готовност. По желание може да гарнирате изстиналия кекс с шоколадова глазура, бита сметана и плодове или с пудра захар.