👉 150 g markizów cytrynowych (kruchych ciasteczek z kremem cytrynowym)
👉 30 g masła, stopionego
Masa serowa:
👉 200 g śmietanki kremówki 30%
👉 300 g białej czekolady
👉 100 ml soku z limonek (z około 3 sztuk)
👉 skórka otarta z 3 limonek (wyparzonych)
👉 900 g tłustego twarogu mielonego (polecam @wielun.mojulubiony lub @piatnicaosm )
👉 100 g cukru
👉 50 g skrobi ziemniaczanej
👉 4 jajka
Polewa z białej czekolady:
👉 100 g białej czekolady
👉 50 g śmietanki kremówki 30%
Do dekoracji:
👉 pistacje
👉 płatki róży
👉 plasterki limonki
👉 markizy cytrynowe
PRZYGOTOWANIE
🤍 Spód: markizy zmiksować na drobno, np. w malakserze lub przy pomocy walka. Wymieszać ze stopionym masłem. Masę wyłożyć do tortownicy o średnicy 22-24 cm, której dno wyścielić uprzednio papierem do pieczenia (boków niczym nie wykładać). Spód podociskać grzbietem łyżki, podpiec w piekarniku nagrzanym do 180 st.C przez około 10 minut. Wyjąć i wystudzić.
🤍 Masa serowa: śmietankę kremówkę podgrzać, rozpuścić w niej białe czekolady. Wystudzić. Teraz wszystkie składniki masy serowej powinny być w temperaturze pokojowej. Krótko je wymieszać (tylko do połączenia), a następnie wylać na podpieczony spód.
🤍 Piec w kąpieli wodnej (lub z blaszką z gorącą wodą umieszczoną tuż pod tortownicą) w 150 st.C przez około 75 minut, aż sernik będzie ścięty. Po tym czasie uchylić piekarnik i pozostawić jeszcze na 30-60 minut. Następnie wyjąć, a po wystudzeniu schłodzić całą noc w lodówce.
🤍 Polewa z białej czekolady: białą czekoladę i śmietanę umieścić w misce, rozpuścić w kąpieli wodnej lub w mikrofalówce. Wylać na sernik.
🤍 Udekorować plasterkami limonki i markizami. Smacznego!