Explore Recipes Popular Recipes Recent Recipes Add Recipe From URL Add Custom Recipe Meal Planner Shopping List Login Create Account About Us Contact Terms of Use Privacy Get the iOS App
Recipe By: Magdalena Beaini
Shared By Magdalena Beaini

Kluski Slaskie

Ingredients

  • 500 g Ziemniaki
  • Maka ziemniaczana
  • Jajko
  • Sol

Directions

Ziemniaki obrać, ugotować, odcedzić i od razu dokładnie rozgnieść praską lub zmielić w maszynce. Dokładnie ostudzić i odparować.
Ziemniaki wyłożyć na talerz i uklepać. Wykroić 1/4 część ziemniaków, wyjąć je i odłożyć. W wolne miejsce wsypać mąkę ziemniaczaną, w takiej ilości ile wyjęliśmy ziemniaków.
Dodać jajko oraz odłożone ziemniaki, całość posolić i połączyć składniki w gładkie ciasto. W razie potrzeby podsypać dodatkową mąkę ziemniaczaną. Uformować kulę.
Odrywać po kawałku ciasta wielkości większego orzecha włoskiego i formować w dłoniach kulkę. Końcem drewnianej łyżki lub palcem zrobić małe wgłębienie w środku. Gotowe kluseczki odkładać na bok.
Zagotować osoloną wodę w dużym garnku. Ugotować pierwszą partię (połowę) klusek w następujący sposób: zmniejszyć ogień pod garnkiem do minimum i włożyć kluski. Trzymać je w gorącej wodzie na minimalnym ogniu przez ok. 10 - 12 minut, od czasu do czasu delikatnie zamieszać. Uważać aby woda się nie gotowała. Dzięki temu kluski będą miały gładką a nie poszarpaną powierzchnię.
Wyłowić je łyżką cedzakową na talerz. Powtórzyć z drugą połową klusek.

Save Recipe

You Might Also Enjoy These Recipes:

1
PRO
Kluski Slaskie
Magdalena Beaini
 
1
Kluski Recipe - Polish Kluski do Rosolu
Jenn N Davenport
 
Get RecipeCloud App for iPhone or iPad

Discover. Cook. Share.

Get RecipeCloud For iPhone or iPad Today

Download from The App Store

Please Sign In First

Sign In Create Account
×

Please Sign In First

Sign In Create Account
×

Create Book

×

Please Sign In First

Sign In Create Account
×