Bekleed de randen en bodem van de 15 cm springvorm met bakpapier.
Bereid het beslag en bak hierin de biscuit.
Bekleed dan de bodem van de 18 cm vorm met bakpapier en zet een strook acetaatfolie tegen de rand.
Maal de koekjes fijn, smelt de boter en roer dit goed door elkaar. Stort op de bodem van de vorm en druk stevig aan.
Ontdooi en verwarm het rode fruit in een steelpan en zet de blaadjes gelatine te weken in koud water.
Zet vervolgens de staafmixer even kort aan in het fruit. Giet dit vervolgens in een bolzeef en druk alles er doorheen met een spatel tot je een dikke pitten puree overhoudt. Dit mag weg. Als het goed is houd je zo'n 200 gram sap over.
Doe het vruchtensap in een steelpan en voeg hier de vanillepasta en suiker aan toe.
Als dit bijna kookt voeg je de gelatine blaadjes toe. Als deze zijn opgelost en doorgeroerd zet je het vuur uit. Voeg dan de witte chocolade toe en laat even staan.
Snijd de bolle kant van de biscuit af (dit kan weg) en snijd dan nog eenmaal horizontaal door.
Besmeer allebei de cakes met 1 el aardbeienjam.
Klop de slagroom tussen lobbig en stijf in.
Roer de inmiddels gesmolten chocolade goed door. Een soort hele dunne ganache is het nu. Check even de warmte. Handwarm of kouder is prima om te gebruiken. Is het warmer dan dat? Wacht dan nog eventjes.
Giet het mengsel al roerend bij de slagroom. Meng dit tot een mooi luchtig geheel zonder klontjes.
Giet een klein beetje mousse op de koekbodem en leg hier vervolgens een plak biscuit in met de jam naar boven. Druk goed aan! Giet er dan meer mousse bij en verdeel de blauwe bessen of frambozen in het midden.
Leg dan de tweede laag biscuit erin, dit keer met de jam naar beneden. Druk dit ook aan. Giet dan de rest van de mousse erbij. Tik de vorm een aantal keer op het aanrecht. Houd deze goed vast bij de klem zodat het onmogelijk is dat deze open springt.
Zet de taart voor zeker 2 uur in de koelkast. In de tussentijd klop je de slagroom stijf samen met de suiker en limoenrasp.
Wanneer de taart aan de bovenkant goed stevig is verdeel je de slagroom daar strak overheen. Zet de taart dan voor minstens 3 uur terug in de koelkast.
Maak af met vers fruit, witte chocolade en poedersuiker. Smullen maar!